Error
  • Error loading component: com_users, 1
  • Error loading component: com_joomgallery, 1

Karta rowerowa - nowe przepisy

Karta Rowerowa dla klas IV. Informacja Pszczyńskiego zarządu Edukacji. Wchodząca w życie z dniem 19.01.2013r. ustawa o kierujących pojazdami wprowadzi wiele zmian w zakresie uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami. Zmiany te dotyczą także uzyskiwania uprawnień przez młodzież do kierowania motorowerami.

Aktualnie kartę rowerową lub motorowerową może uzyskać osoba, która wykaże się niezbędnymi kwalifikacjami i osiągnęła wymagany wiek to znaczy 10 lat na kartę rowerową i 13 lat na kartę motorowerową.Starosta Pszczyński wychodząc na przeciw młodzieży wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach organizuje w dniu 8.12.2012r. na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, ul. Zamenhofa 5a egzamin na kartę rowerową i motorowerową.

Warunkiem niezbędnym przystąpienia do egzaminu jest znajomość przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność kierowania rowerem, motorowerem a także ukończenie odpowiednio 10 lat i 13 lat oraz zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Godzina egzaminu zostanie ogłoszona przez wychowawców.

Uczniowie chętni do zdawania na kartę rowerową zgłaszają to u wychowawców do 23 listopada 2012r.

Karta rowerowa dla klas IV

Informacja Pszczyńskiego zarządu Edukacji

Godzina egzaminu zostanie ogłoszona przez wychowawców.